Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane ekspresowo się eksploatują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s